Mirka Siteková, ZOF Podbiel:

“Aj my sme sa tento rok po prvý krát zapojili do detského činu pomoci. Skupina starších detí, resp. podľa nich už mladých :-)))  pripravila na misijnú nedeľu akciu “MISIJNÝ KOLÁČ” Po obidvoch svätých omšiach sme ponúkali koláčiky, ktoré sme upiekli nielen my a veľa šikovných gazdiniek z našej farnosti. Ku koláčikom sme pridali aj čajík a kávu. Všetko bolo za dobrovoľný príspevok. Podarilo sa nám vyzbierať peknú sumu 950 €. Všetky tieto peniaze poputujú do Ruska na podporu misie misijnej sestry, služobnice Ducha Svätého, Felicity. Konkrétne na bývanie pre jednu miestnu slobodnú mamičku.”

“Ešte raz pozdravujeme z Podbiela. Okrem misijného koláča sme s menšími deťmi o týždeň neskôr navštívili aj 3 staršie tetušky. Ani jedna z nich nie je sama, ich rodiny sa o ne príkladne starajú. Keďže väčšinu svojho času trávia doma, neboli na spoločnom posedení pre dôchodcov, ktoré organizoval obecný úrad. Na ňom rozdávali aj poukážky na nákup potravín. Tak sme spojili príjemné s užitočným a pri našej návšteve sme priniesli aj spomenuté poukážky. Rozdelili sme sa do troch skupiniek, každá bola v jednej rodine. Bol to veľmi požehnaný čas rozhovorov, modlitby a spoločnej radosti.”


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_2/b/8/b88c75f1-7db8-43c4-ae1a-a2654e09afc0/erko.sk/sub/orli/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399