Územie ORLI a BBRV sa spojili a 21.-23.9.2018 sa stretli v Liptovskej Osade. 120 účastníkov sa inšpirovala novou ročnou témou “Z malého zrnka strom”. Podujatie sme začali na svätej omši a následne na otváracom ceremoniály v kultúrnom dome za účasti p. starostu ale aj riaditeľa Dobrej noviny či vzácnych hostí z Kene. Deň sme zakončili na kolenách pri moderovanej adorácii.

Sobotné ráno sa opäť začalo spoločnou modlitbou o spoločenstve a pokračovalo na pestrých workshopoch. Zaujímaví hostia nás voviedli na hlbinu v animátorstve a kresťanskom živote cez pripravené workshopy – tvorivý, hravý, o politike, o vzťahoch, o Dobrej novine, o dobrovoľníctve. Sobotný obed nás všetkých spojil okolo guľáša vo dvore eRko domu. Po obede sme sa poslúžili v obci Liptovská Osada – pri čistení dažďového rigola, pri upratovaní v kostole v obci ale aj v kostolíku v Korytnici či v domove sociálnych služieb spevom ale aj rozhovorom so starkými. Vyvrcholením bola slávnostná svätá omša, ktorú celebroval otec biskup Štefan Sečka. Po slávnostnej večeri v sále KD sme strávili večer v zábave, tanci ale aj rozhovoroch. Sobotný večer sme zakončili polnočnou modlitbou. Nedeľné ráno sme začali na poslednej 3 svätej omši počas víkendu. Nedeľné dopoludnie bolo priestorom pre stretnutie animátorov na oblastných stretkách.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_2/b/8/b88c75f1-7db8-43c4-ae1a-a2654e09afc0/erko.sk/sub/orli/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399