V dňoch 23-25.11.2018 sme sa my, Oravsko-Liptovský eRkári, rozhodli znovu uskutočniť a stretnúť sa na Kurze násťročných, ktorý už tradične pripravujú eRkári v aktívnej animátorskej službe pre eRkárov, ktorí sa na túto službu deťom a životný štýl „Som eRkár“ ešte len pripravujú a chcú sa o nej dozvedieť omnoho viac.

Kto a kde sme sa stretli

IMG_5144

Pre úspešné naplnenie našej Kurzovej misie sme rozposlali všetkými cestami, asfaltovými, vlakovými, internetovými, cestami od eRkára k eRkárovi skrz naskrz celou krajinou Oravy a Liptova až ku našim Násťročným eRkárom vo veku od 13 do 16 rokov prihlášky na Kurz násťročných.

Po odovzdaní prihlášok našimi Kurzistami sme sa všetci stretli v eRko Dom v Liptovskej Osade, ktorý slúži na takéto a podobné akcie už dlhú dobu.

Náš počet dosiahol maximálnu možnú kapacitu účastníkov počtom 28 Násťročných kurzistov, ktorí sa rozhodli pozvanie prijať čo pre nás bolo povzbudenie ako žiadne iné a toto číslo stále nie je konečné.

Naši školitelia a čo sme robili

Celým víkendom deti sprevádzala pätica školiteľov v zostave aktívnych eRkárov Jozefa Koreného, Eriky Klocháňovej, Timoteja Blahunku, Zuzky Tomčíkovej a Michala Rendeka.

Tí si pre svojich nastávajúcich súeRkárov animátorov pripravili množstvo prednášok a aktivít, ktoré nezahrňovali len mechanické memorovanie, ale tiež praktické zručnosti. Pri nich bolo cieľom ukázať budúcim animátorom KTO SÚ, KAM SPEJÚ a ČO JE ICH ÚLOHA. Prednášky nabité novými vedomosťami striedali energizery, ktoré našich Kurzistov posilnili a nabudili nie len na tele ale aj na duši. A keďže každý z nás má v sebe detského ducha, nechýbalo more nových a zaujímavých hier, ktoré utužili kolektív.

Každý deň sme začínali a končili modlitbou, ktorej forma bola vhodná práve pre deti na stretká a tak aj sem bola možnosť naučiť sa niečo nové.

IMG_5361

Svätá omša

IMG_5221

V Sobotu nás prišiel Pán farár, Filip Orlovský nabudiť a povzbudiť Božím slovom pri svätej omši a dodať nám odvahu do našej služby eRkára.

Záver

V ten istý deň večer nás čakalo veľké prekvapenie. Po večery sme sa všetci premiestnili do spoločenskej miestnosti, ktorá bola rozdelená na dve identické katakomby, kde sa Orava a Liptov rozpoltil na dva tými kresťanov a do miestnosti za hudby vstúpil sám Július Cézar. Pri tomto slávnostnom ukončení nášho spoločného víkendu bolo cieľom poraziť Cézara v hre Milujem eRko.

Na druhý deň v Nedeľu sme sa ráno všetci vybrali na svätú omšu, poupratovali eRko Dom, rozlúčili sa a plný odhodlania, nového ducha eRkára, s novými priateľstvami a nabitý vedomosťami sme sa zas na chvíľu do ďalšieho stretnutia rozišli do svojich farností, kde môžeme šíriť eRko a nášho Otca.

IMG_5342
About the author

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_2/b/8/b88c75f1-7db8-43c4-ae1a-a2654e09afc0/erko.sk/sub/orli/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399